Kompletní nabídka Sicílie * Liparské ostrovy

Zajímavé stránky

First minute * Last minute * Hotely na pláži * Nejlepší TOP hotely

Německé cestovní kanceláře

Sicílie - německé cestovní kanceláře

Sicílie – křižovatka kultur aneb dějiny pestré a dramatické. Byla osídlena kolem roku 750 př.n.l. Řeky. Sicílie je největším ostrovem ve Středomoří a je rozdělen na 9 provincií. Má bohatou a jedinečnou kulturu, jež se projevuje zejména v hudbě, literatuře, kuchyni, architektuře, archeologických lokalitách. Nejvýznamější města Sicílie jsou: Palermo – hl.město, Taormina – oblíbená turistická destinace, Syrakusy – významné přímořské lázně, Messina - „brána Sicílie“, Agrigento – nejznámější turistické středisko na Sicílii, Cagtania – symbolem města je barokní fontána se slonem. Sicílie je hornatý ostrov. Doporučujeme pronajmout si auto a poznat Sicílii křížem krážem.

Sicílie - dovolená

Sicílie je oblíbená destinace, která nadchne i nejnáročnější cestovatele. Prosluněné pláže lákají k odpočinku, procházkám po promenádách i dovádění v zábavních parcích, ostrov překvapí krásnou přírodou i mořem. Poznáte směs kultur, jedinečné architektonické památky, skvělé víno. Díky příznivému klimatu si zde dovolenou můžete užít od května až do konce října. Nezapomeňte na dosud činnou sopku v Evropě – Etnu.

Sicílie - dovolená s dětmi

Pokud plánujete dovolenou s dětmi na Sicílii, zaměřte se převážně na východní pobřeží mezi Messinou a Catanií. S těmi většími doporučujeme výlet na Etnu. Můžete si pronajmout jeep, nebo se na vrchol vydat s průvodcem. Úchvatný pohled na Etnu se nabízí z městečka Taormina. Stále větší oblibě se těší poznávání ostrova na kole. Na Sicílii jsou také vhodné podmínky pro vodní sporty všeho druhu. Každopádně se dětem věnujte - koupejte, hrajte a hlavně si s dětmi povídejte.

Sicílie - ubytování a strava

Stravování odpovídá Evropskému standardu. Základní potravinou jsou plody moře a těstoviny, krémové polévky. Koření oregano, divoký fenykl, máta a bazalka. Dále sýry, šunka, salámy, sýry, rýže, sardinky, hovězí maso. Dezerty – koláče, ovoce v marcipánu, sladké trubičky. Zmrzlinovou specialitou je citronový sorbet. K pití pivo, víno. O dostatečnou nabídku ubytování rozhodně není nouze. Hotely, hostely – cena záleží na sezoně a lokalitě, na Vašich nárocích a hlavně Vaší pěněžence.

Sicílie - zájezdy se slevou

Neotálejte a navštivte nás. Velmi rádi a ochotně pro Vás zajistíme dovolenou s velmi výhodnou slevou. Výrazné slevy při nákupu First minut, ale i Last minut, slevy pro seniory, skupiny, novomanžele. Děti do vybraných hotelů zdarma.

Dovolená 2024 - Sicílie Dovolená 2024 - Sicílie Dovolená 2024 - Sicílie Dovolená 2024 - Sicílie Dovolená 2024 - Sicílie Dovolená 2024 - Sicílie Dovolená 2024 - Sicílie Dovolená 2024 - Sicílie